Duminica, 22 Iulie 2018

VEZI AICI PRIMARII CÂŞTIGĂTORI DIN DÂMBOVIȚA!

Rezultatele numărătorii voturilor arată că în judeţul Dâmbovița, la alegerile locale din 5 iunie, PSD a câștigat 66 de primării, PNL a obținut 19 primării, două primării vor fi conduse de candidați independenți, ALDE - 1, UNPR - 1.

Iată lista primarilor câștigători:

1. Aninoasa — Constantin Maricescu (candidat independent)

2. Vulcana Băi — Emil Drăghici (candidat independent)

3. Târgovişte — Cristian Daniel Stan (PSD)

4. Pucioasa — Constantin Ana (PSD)

5. Fieni — lulian Tătulescu (PSD)

6. Malu cu Flori — Constantin lon (PSD)

7. Pietrari — Neacşu Gheorghe (PSD)

8. Răzvad- Emanuel Spătaru (PSD)

9. Voineşti — Dănuţ Gabriel Sandu (PSD)

10. Tătărani — Constantin Pătru (PSD)

11. Şotânga – Constantin Stroe (PSD)

12. Poiana — Marian Şerban (PSD)

13. Odobeşti — Niculae Alecu (PSD)

14. Moreni — Constantin Dinu (PSD)

15. I.L. Caragiale — Adrian Năstase (PSD)

16. Runcu — Gheorghe Brebeanu (PSD)

17. Moroieni — Laurenţiu Moraru (PSD)

18. Văleni Dâmboviţa — Gheorghe Lungu (PSD)

19. Cândeşti — Georgeta Popa (PSD)

20. Bărbuleţu — Marian Alexe (PSD)

21. Râul Alb — Cătălin Preda (PSD)

22. Pietrosita – Leonard lon Dicu (PSD)

23. Dragomireşti — Dragoş Vlădulescu (PSD)

24. Gura Şutii — Constantin Dinu (PSD) 

25. Raciu — Vasile Grădinaru (PSD)

26. Nucet — Luisa Bărboiu (PSD)

27. Valea Mare — lon Constantin Miu (PSD)

28. Ludeşti — Laurentiu Dincă (PSD)

29. Brăneşti — lon Preda (PSD)

30. Dragodana — Sandu Gheorghe (PSD)

31. Corbii Mari — lonuţ Bănică (PSD)

32. Gura Foii – Radu Georgescu (PSD)

33. Corneşti — Vasile Şerban (PSD)

34. Comişani — lon Bătrânu (PSD)

35. Braniştea — Marian Ţachianu (PSD)

36. Cobia — Marin Manda (PSD)

37. Mătăsaru — Radu Naie (PSD)

38. Perşinari — Marian Bunea (PSD)

39. Gura Ocniţei — Sorin loniţă (PSD)

40. Bucşani — Constantin Niţă (PSD)

41. Niculeşti — Soare Dorinel (PSD)

42. Potlogi — Catrina Nicolae (PSD)

43. Vişineşti — Stoica Nicolae (PSD)

44. Valea Lungă — Negru Emil (PSD)

45. Iedera — Simion Loli Gheorghe (PSD)

46. Ocniţa — Eduard Barcău (PSD)

47. Dobra — Nica Gheorghe (PSD)

48. Bilciureşti —Adina Stoican (PSD)

49. Cojasca — Gheorghe Victor (PSD)

50. Ciocăneşti — Marin Păun (PSD)

51. Tărtăşeşti — Cristian Tudorache (PSD)

52. Brezoaiele — Nicolae Tudorache (PSD)

53. Slobozia Moară — Bucur Răzvan (PSD)

54. Lunguleţu — Vlad lon (PSD)

55. Conţeşti — Marian Alexandru (PSD)

56. Sălcioara — Valentin Părvu (PSD)

57. Cornăţelu — Floarea Rădulescu (PSD)

58. Produleşti — Georgescu George (PSD)

59. Văcăreşti — Stoica Romică (PSD)

60. Doiceşti — Mircea Ismail (PSD)

61. Vulcana Pandele — Radu Vasile (PSD)

62. Buciumeni — lon Pavel (PSD)

63. Vişina — Istrate Jan (PSD)

64. Şelaru — Duţică Florian (PSD)

65. Costeştii din Vale — Matei Toma (PSD)

66. Măneşti — Alexandru Constantin (PSD)

67. Morteni — Olteanu lonel (PSD)

68. Răscăieţi — lulian Buibăr (PSD)

69. Găești —  Gheorghe Grigore (PNL)

70. Titu — Niculae Traian (PNL)

71. Răcari —  Marius Caravețeanu (PNL)

72. Băleni — Florea Mușat (PNL)

73. Bezdead — Teodora Anghelescu (PNL)

74. Butimanu — Gabriel Dragnea (PNL)

75. Crângurile — Barbu Costin (PNL)

76. Dărmănești — Valentin Mihalache (PNL)

77. Finta — Florentin Oprea (PNL)

78. Glodeni — Chiran Gheorghe (PNL)

79. Lucieni — Gheorghe Dobre (PNL)

80. Mogoșani — Ion Ciobanu (PNL)

81. Moțăieni — Florin Iordache (PNL)

82. Petrești — Andrei Daniel Lucian (PNL)

83. Pucheni — Ilie Manea(PNL)

84. Uliești — Iulian Costache (PNL)

85. Ulmi — Bogdan Tița (PNL)

86. Vârfuri — Petru Iuga (PNL)

87. Vlădeni — Călin Marian (PNL) 

88. Hulubești — Marinescu Aurel (ALDE)

89. Crevedia — Florin Petre (UNPR)

 

Adaugă comentariu

Codul de securitate
Actualizează

INSTANTLY AGELESS, Cafea gano, ganoderma, Produse Life care, Krauter, vivasan